« Tagasi

Kaunima kodu konkurss 2018

Setomaa vald valis kaunimat kodu. Viieliikmeline konkursi komisjon (Erika Joonas, Ahto Raudoja, Sigre Anderson, Eevi Niido ja Raili Mõttus) tegi oma valiku kolmes kategoorias.

I kategoorias (põliskodud, suvekodud, talud) said võrdselt enim punkte kaks kodu: Natalja Vabarna ja Jaan Oleski kodu Põllu talu Tonja külas ning Eve ja Urmas Sarja kodu Vana tn 8, Lüübnitsa külas. Kolmanda koha punktid sai Anselika talu Pruntova külas.

Põllu talus on väga heas korras pika ajalooga elumaja, suur ja avar iluaed kuni veepiirini välja. Kahte võidukat aeda ühendabki see, et mõlemad asuvad Pihkva järve ääres ja suur veekogu lisab avarat vaadet mõlemale kodule. Vana tn 8 on Urmas ja Eve ostnud võsastunud krundina ja ise korrastanud filigraanseks ja läbimõeldud elamukrundiks 5 aasta jooksul.

II kategoorias (seto kodud) osutus võitjaks Kairi ja Kaja Kaarele kuuluv Pihlaka talu Podmotsa külas. Selles kategoorias võistlesid kolm talu, kus ilmselt osutuski määravaks seto arhitektuuri ehedus ja säilitamine.

III kategoorias võistlesid kortermajad, ühiskondlikud objektid, ettevõtted, ühistud ja külaplatsid. Ringsõidul külastati mõningaid ühiskondlikke objekte valikuliselt, enim punkte teenis Saatse Seto muuseum, kus territoorium on avar, puhas ja hästi hooldatud, mitmekülgse kasutusega.

Setomaa Vallavalitsus tunnustab konkursi parimaid Värska jaanitulel, 23.juunil seinaplaadiga ja rahalise preemiaga.

Komisjon tänab kõiki kaunite kodude, asutuste ja  ühiskondlike objektide kaunina hoidjaid!
Erika Joonas, komisjoni esimees

Põllu talu Tonja külas

Põllu talu Tonja külas

Vana tn 8 Lüübnitsa külas

Pihlaka talu siseõu

 

Saatse Seto talumuuseum


30.04.18
Toimetaja: KELLY KITTUS