« Tagasi

Setomaa filmiprodutsent Edina Csüllög sai Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia

9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad. "Kultuurkapital on eelkõige kvaliteedimärk – see näitab, et sündmust või teist loojat on märganud oma valdkonda kõige lähemalt tundvad kolleegid. Tänased auhinnad on seega kõrgeima kvaliteedi tunnuseks, millega eri valdkondade sihtkapitalid hindavad laureaatide panust nii aastases perspektiivis, kuid kindlasti tegelikult ka pikema aja loomingut silmas pidades," ütles kultuuriminister Heidy Purga.

Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia 2023 pälvisid Liis Nimik ja Edina Csüllög dokumentaalfilm "Päikeseaeg" eest. Dokumentaalfilmi kohta on autorid öelnud: "Looduse lõputus ringkäigus on kõigil oma ülesanne - taimedel, seentel, putukatel ja loomadel... Nad leiavad alati oma tasakaalu, rütmi ja kooskõla. Seitsme aasta jooksul filmilindile üles võetud film viib meid Eesti kodudesse, kus elatakse eemal maailma kaosest, looduse poolt etteantud rütmis. Aga inimliku loovuse südames on alati peidus üks pisike vastuhakk, mis ei taha järgida seda, mis on meile ette kirjutatud. DokumentaalfIlm loob vaatajale ruumi, kus on hea mõelda ja tunda, mida annab inimesele kontakt loodusega ja mis võiks juhtuda, kui see kaob." Filmi režissöör on Liis Nimik, stsenarist  Anti Naulainen ja produtsent Edina Csüllög. 

Filmi Setomaa esilinastus koos filmi loojate ja osatäitjatega toimus 8.oktoobril 2023 Uusvada Kultuurikülas ja viib ju seitsme aasta jooksul filmilindile üles võetud film meid suures osas ka Setomaa kodudesse. Juuresolevalt fotolt leiame filmi autorid koos osatäitjatega jäädvustatuna Uusvada esilinastusel.

Palju õnne preemia saajatele ning palju uusi õnnestumisi!