« Tagasi

Suvisest lugemisvõistlusest võtsid esmakordselt osa ka Mikitamäe lapsed

Sellel aastal, juba seitsmendat korda toimunud suvisest lugemisvõistlusest, võttis osa 83 last, kes lugesid läbi 729 raamatut, esmakordselt osalesid võistlusel ka Mikitamäe lapsed.

 

 

Neljapäeval 22. oktoobril toimus Värska raamatukogus suvise lugemisvõistluse tänuüritus, kuhu oli kutsutud kõik võistlusel osalenud lapsed.

Traditsiooniliselt tunnustasime noori lugejaid ja loosisime võistlusest osavõtjate vahel välja auhinnaraamatud.  Auhindu aitas välja loosida ning tekitas laste hulgas väikese elevuselaine populaarne lasteraamatutegelane Jänes.

Kõige usinamalt lugesid sellelgi suvel koolieelikud ja algklasside lapsed. Noorimate lugejate seas olid suve   populaarsemad raamatud "Rõõmus väike siil" ja "Anni uhke uudis", koolilaste lemmikuteks osutusid  Hirmsa Henry ja perekond Pikknäpa lood, suuremate laste suvisesse lugemisvarasse kuulusid  päevikuvormis jutustused ja põnevad detektiivilood.

Seekord osutus  kõige usinamaks lugejaks väike Roosi, kes jõudis tutvust teha 47 raamatuga. Olenemata läbiloetud raamatute kogusest, said kõik osalejad raamatukogu kiituskirja ja väikese  maiuse. Raamatukoguhoidjad ja õpetajad tunnistasid lugemisvõistluse õnnestunud ettevõtmiseks, ka lastevanemate arvates tekitab see elevust  veel tükiks ajaks. Tulevikus on plaanis kaasata  võitlusse kõikide valla raamatukogude praegused ja tulevased lugemishimulised lapsed.

Lugemisvõistlust toetas Setomaa Vallavalitsus, Kultuurkapitali Võrumaa Ekspertgrupp.

 

 

Fotode autor on Kaiu Suurmann