Palun ära levita viirust - püsi nakatanuna kodus, et hoida üksteist!

Koroona viirus on asunud jõuliselt laastama meie piirkonnas ja ainuke viis seda piirata, on korrigeerida oma enese käitumist. Nakatumisnäit pidevalt kasvab ja on tõusnud juba 1200 ligi. Meie näitudest on kõrgemad veel mõned näidud Ida-Virumaa valdades. Eesti üldine nakatumismäär on 542. Olukord on tõsine.

Vallavalitsus on suhelnud paljude valla inimeste ja ka ettevõtjatega, kes kõik leiavad, et kõik on meie kätes.

Kauplus Lemmik poepidaja Margus Karro kinnitas, et tellimusi saab jätkuvalt e-poes nii Setomaa kui Räpina vallas vormistada ja poodi pole vaja füüsiliselt ise kohale tulla.

„Peaasi, kui olete  nakkusega pihta saanud, et püsiksite kodus," sõnas Karro ja kinnitas, et maksta saab arvega ning valitud kaup tuuakse koju kätte. „Ka haigestunu pereliikmetel pole otsest vajadust  välja tulla. Registreerige kasutajaks ning tellige kaupa!"

Hooldekodudes on kõik kontrolli all nii Mikitamäel kui Saatses. Mikitamäel toimub esimeste hoolealuste, klientide ja ka töötajate vaktsineerimine, mis on väga hea uudis. Küll võiks siiski nii mõnigi inimene oma eelarvamustest vaktsiini osas loobuda, sest  riikki  kinnitab, et vaktsineerimine on oluline olukorra lahendamise võti.

Südamekodu kliendid Saatses saavad juba lähiajal teise doosi.

Peagi saabub Meremäe Hooldekodusse tagasi esimene klient, kes viidi haiglasse ja ta tuuakse tagasi talle omaks saanud keskkonda taastuma.

Aga oma immuunsüsteemi eest soovitab vallavalitsus  jätkuvalt hoolt kanda ja neil, kes viirusest räsimata, viibida rohkelt väljas ning suusatada ja kelgutada. Kuid  ka siis tasub vaadata, et väga teineteise lähedusse ei hoia. Väga kvaliteetsed suusarjad võib leida nii Värskast, Mikitamäelt kui Meremäelt.

Vallavalitsus jälgib pingsalt olukorda, on kaugtööl. Vajadusel saab kontakti telefoni teel või meilitsi. See ei tähenda, et kriisile ei otsitaks lahendust. Lahendust otsib ka Terviseamet.

Püsime terved ja vajadusel püsime kodus!

Kauplus Lemmik kojutellimine

Kriisi hädaabi telefon 1247