Võru maakonna „Eesti kaunis kodu 2021“ konkursi võitjaks tuli Sirje ja Üllar Irbo kodu Toomasmäe külas

8. septembri õhtupoolikul tunnustati Eesti kaunis kodu 2021 Võru maakonna nominente ja laureaate. Tunnustamissündmus toimus aastal 2021 Eesti kaunis kodu maakondliku konkursi ühe laureaadi Liivia ja Aare Juhkami koduõues, Vastseliina alevikus, Võru vallas.

Tunnustamissündmusel andis SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots üle Riigihalduse ministri tänukirjad, rahvusvärvides mastivimplid ja meened tänavustele nominentidele. Lisaks omavalitsuste poolt maakondlikule konkursile esitatud kaunitele kodudele tunnustas ka Rõuge vald oma piirkonna võitjaid.

Konkurssi "Eesti kaunis kodu 2021" nominendid on:

Reliia Veske, Kevin Veske kodu – Teedla küla, Antsla vald

Ala-Andsumäe talu, Andres Lattik ja Rita lind – Andsumäe küla, Rõuge vald

Kogretare talu, Tiit Allas – Kogrõ küla, Rõuge vald

Zoja Jereśina kodu - Lüübnitsa küla, Setomaa vald

Kohvi talu, Egne ja Marko Krillo - Lasva, Võru vald

Kategoorias „Parim tööstusmaastik 2021" nominendid on:

Andri - Peedo talu –  Kimalasõ küla, Rõuge vald

Osaühing Osula Graanul – Varese, Võru vald

Värska sadam koos promenaadiga – Värska, Setomaa vald

Võru maakonna „Eesti kaunis kodu 2021" konkursi võitjad on:

Sirje ja Üllar Irbo kodu Toomasmäe küla, Setomaa vald

Aare ja Liivia Juhkami kodu Vastseliina alevik, Võru vald

Pütsepa talu, Tiina ja Andrus Tiiriku suvekodu Käänu küla, Rõuge vald

Võru maakonnas korraldab "Eesti Kaunis Kodu" konkurssi SA Võrumaa Arenduskeskus koostöös Võru maakonna omavalitsustega. Tänavu toimus konkurss juba 23 korda. Sellel aastal esitasid omavalitsused maakondlikule komisjonile hindamiseks 11 objekti. Nende seas sellel aastal ka kolm kaunist tööstusmaastikku. Nominentide seast valiti välja kolm kodu ja üks tööstusmaastik, mis esitati Eesti Kodukaunistamise Ühendusele, kes koordineerib rahvuslikku programmi „Eesti kaunis kodu".

Kaunis koduaias toimunud sündmusel pakkus muusikalise elamuse Põlva Muusikakooli neidude ansambel DeViis, Riivo Jõgi juhendamisel ning kõik kohalolijaid said osa põnevast koolitusest „Kuidas kahjuritega koduaias toime tulla", koolitaja Põllumeeste Ühistu KEVILI agronoom Tiiu Annuk.

Fotol: tunnustamissündmusel osalenud

Pildistas: Birgit Pettai