« Tagasi

Mardilaat Värskas muutumas traditsiooniks, tänavu toimub laat 12. novembril

Möödunud aastal sai Setomaa laadakalender lisa Mardilaada näol, mida ka seekord 12. novembril Setomaa Muuseumite Värska talumuuseumi õuel peetakse.

 

Aastataguse laadakorraldamise tingis käsitööliste suursündmuse ja pika traditsiooniga Mardilaada ära jäämine Tallinnas pandeemia tõttu. Väiksemamahuline ja pigem piirkondlik laat leidis toona aset novembri alguses. Ilm oli ilus, laadalisi ja müüjaid parajalt. Lisaks aia- ja põllusaadustele leidsid ostjad ohtralt ka käsitööd ja muudki põnevat, mida enne talve hea kodudesse varuda.

Ka seekordselt laadalt oodatakse osa võtma ennekõike kohalikke tootjaid, kes võiksid pakkuda nii põllu ja aiasaadusi kui ka eriilmelist käsitööd.

Laadkorraldaja, Setomaa Käsitüü Kogo eestvedaja Ingrit Kala sõnul püütakse seekord laadaga äratada huvi rohkem ka vanavaraga kauplejate hulgas. Samuti kutsub ta üles eri kogukondi laadal osalema. „Lüübnitsa, Nedsaja ja teiste külade rahvas võiks oma telkidega välja tulla," leiab Ingrit. "Laadal saab täiendada nii oma köögiviljavarusid kui mõelda juba jõulukingituste soetamisele. Huvipakkuvat leiab kindlasti nii kohalik rahvas kui kaugemalt tulija."

Laada korraldusse on kaasatud Setomaa Muuseumid, kes aitab ka kultuuriprogrammi korraldada. Värska talumuuseum on laadapäeval avatud soodushinnaga ning Seto Tsäimaja pakub laadalistele sooja sööki-jooki.

Laata veab päevajuhina Setomaa Muuseumite direktor Ivo Posti, kel lavakogemusest ooperisolistina kindlasti puudu ei tule.

Kutsume kauplejaid müüma ja laadalisi osalema. Võtke aegsasti ühendust.

Laadale registreerimisvormi  ja kauplemistingimused leiate siit


23.11.22
Toimetaja: REIN JÄRVELILL