Tänavune Jakob Hurda nimelise rahvuskultuuri auhinna laureaat on Maidi-Maria Tammik

Täna 23.juulil annab Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts tänavuse Jakob Hurda nimelise rahvakultuuri auhinna Maidi-Maria Tammikule. Auhinnatseremoonia toimub Obinitsa muuseumis kell 15.00.

Hurda selts on auhinna väljaandmisel pidanud oluliseks, et väärikas eas Maidi-Maria Tammikut peetakse tema kodukohas Obinitsas tõeliseks kultuuripärliks. Aastaid töötas ta käsitööõpetajana Tilsi lastekodus ja teeb kõrgtasemel käsitööd siiani, pannes välja personaalnäitusi Obinitsa muuseumis, valmistades esinemisrõivaid taidluskollektiividele jne. Maidi-Maria Tammik on suurepärane sõnaseadja. Ta on aastakümneid läbi viinud väga ilusaid ja emotsionaalseid matusetseremooniad. Temalt on üles kirjutatud seto matusekombestikku.  Seto kultuuriga tegeleb Maidi-Maria muidugi laiemalt,  aidates läbi viia näiteks Kuningriigi päeva. Terje Puustusmaa raamatus „Pühasenulgad" on juttu ka Variku talu omast.  Maidi-Maria Tammik  juhib juba  palju aastaid Obinitsa Pensionäride Seltsi, olles väga hea ideede genereerija ja organisaator. Ta on ka Obinitsa kiriku nõukogu liige.  Tema Variku talu imepärases aias õitsevad lilled varakevadest hilissügiseni.

Maidi-Maria Tammik on Valgetähe 5. klassi teenetemärgi kavaler ja oli 2019.aastal TV3 ja Inbanki tänuprojekti „Seitsmeste uhkus."

Tänavune teine Hurda auhinna laureaat on etnomusikoloog, rahvamuusik, koolijuht ja  õpetaja Krista Sildoja.