Valminud on Setomaa Hooldekodu Mikitamäe uus peremaja

25.novembril kell 14.00 Mikitamäel, Setomaa vallas, avatakse Setomaa Hooldekodu uus Mikitamäe peremaja.

Valminud hoone on energiasäästlik ja avar 22-kohaline peremaja. Uues peremajas on uus sisustus: mööbel, toidunõud, ilusad funktsionaalsed  voodid, voodipesu. Koos Mikitamäe vana majaga on hooldekodul nüüd 40 kohta. Hooldekodul on ka oma aed, õunapuud ja isegi aiavilja peenrad.

Vallavanem Raul Kudre sõnul paraneb Setomaa vallas oluliselt hooldusteenuse kvaliteet: „Valminud Mikitamäe peremaja on esimene Setomaa valda spetsiaalselt hooldekoduks ehitatud hoone, alates planeerimisest, projekteerimisest, maja enda ehitusest ning sisustusest. On tõsiselt hea meel, et suudame nüüd pakkuda oma vanuritele palju mugavamat ja meeldivamat elukeskkonda ning paremat hooldust nende vanaduspõlves."

Maja ehitusmaksumuseks kujunes 670 427 eurot, lisaks 60 000 eurot peremaja sisustusele. Kõige suurem toetus tuli hoone ehituseks kliimakava elluviimise toetusmeetmest, 383 028 eurot ning maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest hoone sisustuse jaoks. Ülejäänud vahendid tulid valla eelarvest.

Hoone arhitektuurse eskiisprojekti koostas OÜ Sammas Arhitektuuribüroo arhitekt Kairi Kirt-Ende, maja projekteerijaks oli Ribbon Consult OÜ projekteerija Evgeny Maksimov. Peremaja ehitas ühispakkumise teinud Aruna Ehitus OÜ ja CEC OÜ. Ehitusjärelvalvet teostas Enn Sõmer osaühingust Vadestroi.

23.11.22
Toimetaja: REIN JÄRVELILL