« Tagasi

Tule osale Värska sadama avamisel ja saa osaks ajaloost!

Tule osale Värska sadama avamisel ja saa osaks ajaloost!

Värskas on sellel aastal juba toimunud või ka toimumas sündmusi, millest räägivad lugusid ka tulevad põlved. Juuni alguses avati külastajatele Värska Külastuskeskus – Reegi maja ning 20. juulil avatakse Petserimaa Vabadussõja monument ent see pole kõik.

Järgmise nädala reedel, 17. juulil kell 16.00 avatakse taas ajalooline Värska sadam koos promenaadiga. Avamispidustused saavad alguse lähedal asuva Värska allika pühitsusega, mille veega saab oma õnnistuse ka värske sadamahoone ja sadamakaid.

Avamisel peetakse kõnesid, nauditakse muusikat. Avaetteaste teeb leelokoor Verska Naase, hiljem esinevad Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane.

Sadama ajalugu on rohkem kui põnev ja ulatub sajandite taha. Viimati oli järvelaevade ja järvepaatide sildumise koht avatud reisideks, küll väikeste eranditega, pea kolmkümmend aastat tagasi.

Sadama ja promenaadi töid rahastati Eesti-Vene piiriülese koostööprogrammi toel, mida kaasrahastasid Euroopa Liit, Eesti Vabariik ja Vene Föderatsioon.

Sadamat asub opereerima Seto Line Reisid OÜ, mille laev Maar'aga saab teha ringsõidu nii Värska lahes, Lämmijärvel kui sõita ka Lüübnitsasse.

Samal päeval, pärast sadama avamist, alates kella 17.00-st algab Värska Sanatooriumi juures ka Peipsi järvefestival, kus on võimalus tasuta osa saada kultuuriprogrammist ja kaasa lüüa erinevates õpitubades. Festivalil pakutakse järvekalast hõrgutisi. Õhtul aga võib sanatooriumi õuel nautida Nedsaja Küla bändi meelolukat kontserti. Festivalist osavõtvad alused on lubanud tulla tervitama ka avatavat sadamat.

Sadama avamisel on oodatud kõik huvilised.