« Tagasi

Vikipeedia suvine pildikogumiskampaania

Kuulutame välja Vikipeedia pildikogumiskampaania, mis kestab 1. juunist kuni 31. augustini 2024.  Kutsume kõiki jäädvustama suviseid hetki tuhandetest Eestimaa küladest!

Igal külal on oma lugu, mis ootab avastamist, olgu pildil iidne mõis, bussipeatus, vana kõrts või maaliline maastikuvaade. Kui satute sel suvel Eestimaal ringi rändama, võtke hetk ja jäädvustage see kaamera abil. Iga kaamerasse püütud hetk aitab täiendada Vikipeedia piltide andmebaasi ning rikastada kõigi teadmisi Eesti ajaloost ja kultuurist.

Eriti oodatud on jäädvustused objektidest ja kohtadest, millest senini veel Vikipeedias pilte pole. Kampaania korraldaja Pille Priksi sõnul võiks pilte teha kõigist küladest, nii nendest kus on olemas uhked mõisad ja vaatamisväärsused, kui ka nendest, kus küla tähistab vaid bussipeatus ja metsatukk. "Kui olete pärit mõnest väikesest külakesest, siis võtke ette retk koju lapsepõlve radadele, külastage vanavanemate maid või peatage auto tee ääres mõnes väikeses kohas, pildistage külaraamatukogu või õitsvat kartulipõldu!" Fotode tegemise aeg pole oluline, need võivad olla tehtud ka kümne aasta eest!

Piltide üleslaadimine Vikipeedia keskkonda on jõukohane igaühele, tuleb vaid juhiseid järgida. Kogu info kampaania kohta leiate Wikimedia Eesti kodulehelt (wikimedia.ee) või kampaania vikilehelt "Külast külla!"

Kampaanias ootame osalema ka kohalikke omavalitsusi, asutusi ja ettevõtteid. Kutsume teid üles panema usinamatele pildistajatele välja väikesi ergutusauhindu, meeneid ja kohalike tootjate tooteid. Näiteks on juba kampaaniasse panustamas Väike-Maarja, Kose, Anija, Rapla ja Kehtna vald.

Teeme üheskoos Eestimaa külad nähtavaks!

Pille Priks