Setomaa suurüritused

15.05.24

Seto Kuningriik  - alates 1994. aastast toimuvatel kuningriigipäevadel kõlab seto hümn, marsib seto sõjavägi, maksab seto raha ning valitakse Kuninga meistrid – parimad taari-, õlle-, veini-, hansa-, sõira-, leiva-, pirukategijad, näputöömeistrid, pillimehed, tantsijad ja lauljad. Nagu igas õiges kuningriigis, on ka setodel oma kuningas, kes aga puhkab Petseri kloostri liivakoopastes.  Päeva tipphetkeks ongi  Setomaa ülemsootska, kuningas Peko maapealse asemiku valimine. See toimub maailma kõige demokraatlikumal viisil – inimesed seisavad oma valitud kandidaadi ette ritta. Setomaa ülemsootska on setode vaimne juht ja eestkõneleja.

Vaevalt julgesid esimese kuningriigi päeva korraldajad mõelda, et pannakse alus traditsioonile, mille tähtsust on seto kultuuri püsimisel raske üle hinnata. Tänaseks on Seto Kuningriigist on saanud seto rahva vaimne ühendaja ja üks märksõnadest, mille järgi setosid teatakse. Ja seda selliste sümbolite kõrval nagu seto leelo, rahvariided või õigeusk

Seto Folk - MUUSIKA- JA MATKAFESTIVAL SETO FOLK „AITA KANDA" III SETO TANTSUPIDU „KAD'AH KAVVÕKÕSÕ`" 28.-29.JUUNI 2024 VÄRSKAS SETOMAAL

Lüübnitsa kala- ja sibulalaat kasvas välja vajadusest kohalikku toodangut ‒ vanade kalurikülade kõrgetel peenardel kasvanud ja lopsakatesse vanikutesse põimitud kullakarva sibulaid ja Pihkva järvest püütud kala ‒ laiemalt turustada. Peale kohaliku sibula ja kala on müügil ka muu laadakaup: pirukad, köögiviljad, joogid ning käsitöö- ja tööstuskaubad. Kõige minevam kaup on ikka vana hea Peipsi sibul: osta kilokaupa või kaunite vanikutena. Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, toimuvad erinevad töötoad ja konkursid. Jälgi meid Facebookis
Avatud on laadale kauplejate registreerimine. Avatud on laadale kauplejate registreerimine. Palun registreeri oma osalemine: registreerimisvorm

Ostrova festival  on rahvamuusikasõpradel põhjust leida vaba nädalavahetus ja võtta suund Eestimaa kagunurka,  mis toob kokku esinejaid nii Setomaalt kui ka kaugemalt. Kahe päeva vältel saab kuulda ja näha nii tuntud artiste kui ka alles tuult tiibadesse saavaid muusikuid. Lisaks muusikaelamusele on võimalik vaadata teatrietendusi ning selgeks saada ka mitmed seto rahvatantsud ja -laulud. Külalised saavad tutvuda ka kohaliku käsitööga. Festival lõpeb suure simmaniga.

Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024

Toimetaja: REIN JÄRVELILL
« Tagasi

Hakka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 vabatahtlikuks

 

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 otsib selleks suveks (juuni-august 2022) tuge Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurisündmuste korraldamisel. Kandideerima on oodatud erineva taustaga inimesed: need, kes soovivad arendada endas uusi oskusi aga ka professionaalid, kes on valmis oma oskusi teistega jagama.

Tartu 2024 vabatahtlike koordinaator Martha Liise Kapsta sõnul on vabatahtlike panus Euroopa kultuuripealinna sündmuste korraldamisel on hindamatu: "Kultuuripealinna korraldamise telgitagused on põnevad ja avavad palju uksi. Anname võimaluse kasvatada oma võrgustikku ja olla osa millestki suurest ja vägevast. Oleme siiralt tänulikud kõigile, kes Tartu 2024 meeskonnaga sellel teekonnal liituvad ja oma panuse Tartu 2024 sündmuste korraldusse annavad."

Tartu 2024 vabatahtlik Merle Veenpere: "Vabatahtlik töö Tartu 2024 juures annab hea võimaluse näha päris lähedalt, kuidas toimub ühe suure ettevõtmise kasvamine ja arenemine. Ja mis kõige parem, sellele ise kaasa aidata. Vabatahtlikud on Tartu 2024 juures kindlasti väga oodatud ja hoitud ning sellisesse särasilmsesse seltskonda on mõnus kuuluda."

Vabatahtlikkel on võimalik lüüa kaasa erinevate tööülesannete täitmisel. Nende hulka kuuluvad muude hulgas info edastamine, väliskülaliste saatmine, tehnika ülesseadmine, keskkonnahoidlikkuse tagamine, sotsiaalmeedia sisu loomine ja ürituste jäädvustamine. Kandidaadid saavad anda märku oma eelistustest ja soovidest.

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks täida ankeet: https://form.jotform.com/221351622044342

Ankeeti saab täita nii eesti kui inglise keeles. Tähtaeg: 31. mai.

Pärast ankeedi täitmist toimuvad intervjuud. Grupivestluse käigus tutvutakse kandidaadiga ning selgitatakse välja, millised ülesanded kandidaat hakkab täitma.

Mida pakub Tartu 2024 vabatahtlikule?

Vabatahtliku töö pakub palju rõõmu ja hariduslikku töökogemust. Tartu 2024 vabatahtlikud saavad olla osa kokkuhoidvast tiimist. Vabatahtliku kogemus annab võimaluse luua kontakte ja kasvatada oma võrgustikku, mis koosneb suurepärastest artistidest, korraldajatest, visionääridest ja kogukondade esindajatest. Lisaks saavad kõik vabatahtlikud Tartu 2024 bränditooteid, koolitust vastavalt ametikohale ning toitlustust vastavalt töövahetusest.

Küsimused on oodatud aadressil vabatahtlikud@tartu2024.ee

Loe lähemalt