« Tagasi

Puit ja toit – kõrgema lisandväärtusega tulevik

Eesti Teadusagentuur korraldab 19. oktoobril Lydia hotelli sündmuskeskuses (Tartu, Ülikooli 14) ressursside väärindamise programmi (ResTA) lõpukonverentsi „Puit ja toit – kõrgema lisandväärtusega tulevik". Üritus on jaotatud kahte plokki: puit ja toit.

Puidu ja toidu väärindamisega seotud majandusharudel on eri analüüside põhjal Eestis head väljavaated, arendamaks kõrgema lisandväärtusega tootmist. Paraku oli neid suundi süsteemselt toetav teadustegevus Eestis vähe arendatud. ResTA loodi selleks, et teadusasutused suudaksid ettevõtetele neis valdkondades vajalikku rakenduslikku teadustööd pakkuda ning tekiksid eeldused senisest kõrgema lisandväärtusega toodete ja teenuste sünniks. 

Konverentsi keskmeks on ResTA programmist toetust saanud 16 projekti. Koos projektijuhtidega teeme põgusa tagasivaate kolme aasta tööle. Analüüsime ellu viidud projektide olulisust (ootused vs tegelikkus), ettevõtluse ja teaduse koostöö arengut ja tuleviku võimalusi ning anname soovitusi uuele peagi algavale programmile. Lisaks projektijuhtidele on esindatud ka teised valdkonnaeksperdid – ettevõtjad ja riigi esindajad – kes annavad aimu riigi ja ettevõtete ootustest. Muu hulgas ka sellest, kuidas tõhustada teadlaste ja ettevõtete vahelist koostööd, et sünniksid uued teadmusmahukad lahendused nii riigile kui uued ärivõimalused ettevõtlussektorile.

Konverentsi peaesinejana teeb ettekande Soome iduettevõtte Solar Foods tehnoloogiajuht (CTO) ja kaasasutaja Juha-Pekka Pitkänen. Ettevõte toodab elektrist, veest ja õhust valgurikast toitu.

Üritust modereerib ajakirjanik ja saatejuht Urmas Vaino.

Konverentsile saab end registreerida siin: https://etag.ee/uritus/resta-programmi-lopukonverents/#registreeru