« Tagasi

Aasta Küla on Lüübnitsa!

Eesti külade 13. maapäeva avaõhtul jäid vahetult enne aasta küla väljakuulutamist Räpina tuletõrjeväljaku lavale kaks Kagu-Eesti küla: Lüübnitsa Võrumaalt ja Vidrike Valgamaalt. Kuigi oma maakonna parimana on võitjad kõik 15 pretendenti, sai suurima tunnustuse osaliseks Lüübnitsa Setomaa vallast.

«Kindlasti kasutame seda tiitlit ära Setomaa hüvanguks,» lausus vahetult pärast tunnustuse vastuvõtmist Lüübnitsa külavanem Urmas Sarja. «Meil on kolm kultuuri koos: eesti, vene ja seto. Meie küla tugevus on inimesed, kes suudavad koos kõike teha. See, mis meid seob, on Lüübnitsa sibul.»

Külavanem on Sarja olnud poolteist aastat ning Lüübnitsas elanud kuus aastat. Pärit on ta Tartust, aga vanavanemate juured on Setomaalt.

«Eestvedajate ringis on viis-kuus inimest ja siis on veel 15-16, kes tulevad vajaduse korral appi. Pidu on meil aastavahetusel, naistepäeval ja muudelgi puhkudel. 6. juulil ehk vanal jaanipäeval oli suur külakokkutulek, kus oli kohal üle 300 inimese. Saame ju vana ja uue kalendri tõttu pidada paljusid tähtpäevi kahel korral – viimati siis jaanipäeva,» märkis aasta küla vanem.