Daisy Kudre kandideerib aasta sportlaseks

Eesti Olümpiakomitee avas teisipäeval "Aasta sportlane 2020" rahvahääletuse. Erakordsel aastal saab oma soosikute poolt hääletada kahes kategoorias – aasta sportlane ja aasta treener. Hääletada saab 20. detsembrini https://aastasportlane.eok.ee.

2020. aastal saab hääletada kahes kategoorias: aasta sportlane ja aasta treener. Vali kolm kandidaati ning märgi vastavalt, mitmendaks tema möödunud spordiaasta kokkuvõttes oma pingereas paigutaksid.

Aasta sportlaseks on kandideerimas ka Setomaa sportlane, suusaorienteeruja Daisy Kudre.

Kudre võitis märtsis Hantõ-Mansiiskis EM-il individuaalsel lühirajal pronksmedali, sprinditeates koos paarilise Mattis Jaamaga samuti pronksmedali. Naiste teatesõidus sai Kudre Eesti võistkonnaga kuuenda koha. Maailma hooaja edetabelis hoiab Kudre 6. kohta tänu Umeå MK-etapi esikohale ja Hantõ-Mansiiski MK-etapi 3. kohale.

EOK peasekretär Siim Sukles nentis, et ebatavaline aasta nõuab tavapärasest erinevaid lahendusi. „On olnud tiitlivõistlustevaene aasta ning selleks, et tagada „Aasta sportlane 2020" aunimetusele ja Kristjanile väärikas konkurents, otsustasime tavapärase kolme kategooria – aasta naissportlase, meessportlase ja võistkonna – asemel pärjata selle ühe ja ainsa – aasta sportlase, kelleks võib olla nii individuaalsportlane kui ka tiim.

See on ühekordne muudatus, mida toetas ka EOK sportlaskomisjon. Samuti on see sümboolne kummardus selle tava ajaloole – tänavu täitub 90 aastat aasta sportlase esmakordsest valimisest ja toona kuulutati välja samuti vaid üks sportlane. Loodetavasti võimaldab 2021. aasta piisavalt võistlusi, et on ainest valida taas aasta sportlasi mitmes kategoorias. Aasta treeneri valimine jätkub tavapäraselt," rääkis Sukles.

Toetame omi sportlasi!