Liblikaaias tunnustati kaunima kodu konkurssi parimaid

Setomaa vallavalitsus, koos Antsla, Rõuge vallavalitsustega, tunnustas neljapäeval 27. augustil  Umbsaare külas Võru valda jäävas Liblikaaias tänuüritusel  kaunima kodu konkurssi  parimaid.

Sündmusel esines tervitusega regionaalminister Jaak Aab, tunnutusted koos mastivimplitega andis kätte Eesti Kodukaunistamise Ühenduse esimees Arvi Altmäe.

Kogu tänuüritus oli Võrumaa arenduskeskuse korraldatud ning seal tunnustati ka maakonna parimaid. Maakonna komisjon esitas vabariiklikule konkursile kolm kandidaati, mille hulgas oli ka üks Setomaa objekt: Obinitsa puhkemaja.

Puhkemaja ja oma kodu asuvad ühe katuse all. Peremees Priit Blum on andnud uue hingamise pikalt tühjalt seisnud majale, kus varasemalt tegutses lasteaed ja raamatukogu. Priidu unistuseks on olnud luua kodukohast paik, kus nii turistidel, laste ekskursioonidel jt on hea ja soodne peatuda, oma lastel rõõmus olla ning oma hobidega tegeleda. Nii kaunistab aeda laste mänguväljak, bassein mullidega, mini-Peipsi kujuline tiik, kus ujuvad kalad, grillkoda. Kõik on ise mõeldud ja ise oma kätega koos heade abilistega tehtud.  Et saada vanale majale rõõmsat värvi juurde, siis on maja kaunistatud seto vöö mustri detailidega. Maja ümber haljastus on hästi hooldatud ja väga maitsekas. Valitud taimeliigid sobivad igasse koduaeda. Kõik detailid loovad ühtse kauni terviku. Loodud on väga meeldiv elukeskkond.

Vabariiklikule konkursile esitatud kandidaadid kutsutakse Vabariigi presidendi vastuvõtule. (aeg ei ole veel teada)

Kauni kodu konkurss Setomaal

Tänavune kauni kodu konkursi ringsõit tehti 16. juunil. Nagu alati, olid külastatavad kodud kaunid ja korras ning pererahvas tervitamas. Konkursikomisjon külastas kokku 12 objekti ning samal päeval valiti välja kauneimad kodud.

I kategoorias (põliskodud, suvekodud, talud) sai kauneima kodu tiitli õdede Hele Nassari ja Ene Künnapuu suvekodu Metsa talu Tiirhanna külas. Õed on oma lapsepõlvekodu hoidnud armastusega, hooned on korda tehtud ja lagunenud lauda asemele on kerkinud suure pere vajadusi rahuldav suveköök koos magamistubadega. Kõrval asub väike mõnus saunake ja aidad. Lilli ning avarust siin jagub, ei puudu ka eeskujulik tarbeaed.

Teise koha punktid sai Ploomi talu Napi külas (perekond Lõhmus) ja kolmanda koha Variku talu (perekond Lillestik) Saatse külas.

III kategoorias võistlesid kortermajad, ühiskondlikud objektid, ettevõtted, ühistud ja külaplatsid. Komisjon andis üksmeelselt maksimumpunktid Obinitsa puhkemajale. Siin on endine lasteaia hoone saanud uue hingamise Priit Blumi koduna ja külalistemajana. Maja kaunistab vöömuster, ümberringi pakuvad silmailu perfektsed istutusalad.

Teise koha punktid sai Kivitii kohvik ning kolmandaks tuli Serga küla tsässon ja külaplats.

Seto kodude kategoorias tänavu preemiat välja ei antud, kuna ühtegi kandidaati konkursile ei esitatud.

Komisjon tänab kõiki osalejaid ja julgustab konkursile uuesti oma kodusid esitama, samuti ootame igal aastal osalema uusi kandidaate!

Setomaa vallavalitsus

Pildil võitjad Libilkaaias toimunud tseremoonial. Foto Erika Joonas