« Tagasi

Värska Gümnaasiumi 12. klassile toimus viimase koolikella aktus

Täna, 20. mail toimus Värska Gümnaasiumi abiturientidele omamoodi ja eriline viimase koolikella aktus. Koolikaaslaste etteastetega kontserti ja 11. klassi humoorikat ning heade mõtetega ettekannet said koolilõpetajad sel aastal nautida video vahendusel. Väikeses seltskonnas kohapeal edastasid 12. klassi lõpetajatele oma soovid vallavanem, koolidirektor ning Värska Gümnaasiumi 11. klassi esindaja koos klassijuhataja.
 
Vallavanem Raul Kudre soovis abiturientidele head põrumist eksamitel ja uusi sihte tulevikuks. Ta tuletas noortele meelde, et Eestis on mitmeid seto kogukondi, mis tegutsevad aktiivselt ning tugevdavad sellega Setomaa identiteeti ja tuntust. Vallavanem julgustas selle aasta 12. klassi lõpetajaid väljaspool Setomaad õppides või töötades neid üles leidma ning nendega ühinema, et läbi erinevate võimaluste anda oma panus kodukoha ja piirkonna identiteedi säilitamisele.
 
Setomaa vald kinkis igale koolilõpetajatele traditsioonilise koolilõpu sõrmuse ja akupanga, millega ka pikalt matkates hätta ei jää.