Värska sadamas avati jõulude eel automaattankla

18. detsembril avas Terminal Oil Värska sadamas kauaoodatud automaattankla. Eesti kagunurga elanikele paraneb seeläbi oluliselt kütuste kättesaamise võimalus.

Tänavu suvel avatud Värska uue sadamahoone valmimise järel, jäi ehitusjärge ootama tankla veesõidukite teenindamiseks - selle järele tunti järjest enam vajadust. Kuna veesõidukite teenindamine on hooajaline, siis leidsid nii kohalik omavalitsus kui ka operaatoriks valitud Terminal Oil, et tankla peab suutma ka lisaks sõidukeid teenindada.

Terminal Oili juhatuse liikme Raido Raudsepp kinnitas, et  ühel korralikul sadamal peab olema koht, kus väikelaevad saavad tankida.

"Siiani see võimalus Värskas ning eriti Kagu-Eestis üldse puudus. Omame varasemat veeäärsete tanklate kogemust ja  teame, et antud projekt on väga kasulik nii Värska uuele sadamale kui ka kogu Värska piirkonnale. Kindlasti võib Värska kandis suviti kohata järjest enam paadimehi nii Tartust kui mujalt Peipsi piirkonnast, sest pole ohtu, et paadil kütust ei jätku." lausus Raudsepp.

Tartust kuni Värskani on nüüdsest kolm Terminal Oili veesõidukite tanklat – Tartus, Saagal ning alates reedest juba ka Värskas. „Oleme oma üheks missiooniks seadnud alati olla kasulik ka kohalikule kogukonnale ning loodetavasti oleme veesõidukite tanklate projektidega andnud oma panuse veesõidukite tingimuste parandamisele Emajõe ja Peipsi- ning Lämmijärve piirkonnas," selgitas Raudsepp.

Setomaa vallavanema Raul Kudre sõnul parandab Värska sadamasse rajatud tankla oluliselt veeliikluse kvaliteeti. Samuti saab automaattankla avamise järel sadamakail edaspidi makseterminali vahendusel tankida autosid ka öötundidel. Värskas asuv teine tankla, Olerex, on õhtul kella üheteistkümnest hommikul kella kuueni suletud.

Kudre ütles, et Värska sadamakompleksi ehitamisel on valla omaosaluse kõrval raha ka Euroopa Liidu Eesti-Vene programmist. «Kogu sadamakompleks on saanud teise ilme ning igapäevased laevaliinid on tegevust elavdanud,» lausus vallavanem, kelle sõnul tahab vald sellele sektorile hoogu juurde anda. «Kuigi talv on madalhooaeg, siis suvi näitas, et veeliiklus on oluliselt suurenenud.»

Sarnaselt kõigile Terminal Oil teenindusjaamadele on Värska avatavas tanklas makselahendusena kasutusel lisaks sularahale ja kaardimaksetele Cloudicsi pilvepõhine makselahenduse meetod, mis teeb Terminal Oili tanklate kasutamise tarbijale oluliselt mugavamaks.

Terminal Oil on Eesti pere-ettevõte, mis omab vedelkütuseterminale nii Tallinnas kui Tartus. Ettevõte on Eesti suurimaid vedelkütuste hulgimüüjaid ning opereerib 24 teenindusjaamas üle Eesti.

FOTO: Avamistseremoonial, kus tankla ka sissepühitsetud sai, tegi esimese tankimise vallavanem Raul Kudre, keda assisteeris Raido Raudsepp. Indrek Sarapuu foto