Värskas jaotati täna laiali igakuist toiduabi

Toiduabi saabus Toidupanga kaudu täna Värskasse ja läheb ka kohe jagamisele siinses piirkonnas – Saatses, Matsuris, Velnas, Väike-Rõsnas. Tegemist on selle aasta viimase saadetisega.

Pakid komplekteeritakse ja viiakse koju kätte. Seekord lisatakse lisaks vajalikule kraamile, mis koosneb nii kuivainetest, piima- ja  lihatoodetest  ning magusas, leiab kastist ka kaitsemaskid. Iga paki sisu on erinev ja lähtub pere või inimese vajadusest.

Sotsiaaltöötaja Anneli Jänesmägi ütles, et kokku saavad abi kümme lastega perekonda ja sellele lisanduvad üksikud inimesed ja toimetuleku toetuse saajad.

„Abi saavad ka need, kes on öelnud, et soovivad toidu pakke, ütles Jänesmägi. „Paneme praegust olukorda arvestades pakid sõna otseses mõttes ukse taha. Helistame, ütleme, te tulime. Soovime häid jõule ja tänase päeva jooksul jagame ära. Paneme kaasa ka paki ühekordseid kaitsemaske."

Järgmine saadetis saabub Värskasse 20. jaanuaril tuleval aastal. Teistes piirkondades on toidujagamise päevad erinevad, kuid toiduabi kogused on samad.