20.06.19
Seoses saabuvate pühadega on jäätmejaamad Värskas ja Mikitamäel suletud 22-24.06.2019
Toimetaja: KELLY KITTUS
« Tagasi

Kaunima kodu konkursi võitjad 2019

Setomaa valla kauni kodu konkurss tänavusel aastal oli väga kõrgel tasemel. Seekord oli konkursile esitatud palju kauneid kodusid kas külavanema poolt või lihtsalt möödujale silma hakanuna kuid eestlane on liiga tagasihoidlik ja paljud koduomanikud loobusid konkursil osalemisest. Külastatavad kodud ja objektid jätsid väga meeldiva mulje. Konkursikomisjon tegi oma valiku kolmes kategoorias.

 

I kategoorias (põliskodud, suvekodud, talud) sai kauneima kodu tiitli Kaie ja Kalju Kõiviku kodu Mägiste talu Küllätüvä külas.

Pere on loonud omale kauni kodu suures looduslikus orus, mis on olnud Kalju lapsepõlvekodu. Jalutades avanevad kaunid vaated igasse ilmakaarde. Erinevatele kõrgustele rajatud järved on ühenduses kivikestega palistatud ojaga. Tarbe-ja iluaed on ühtselt kaunis ja hoolitsetud elumaja ümbruses. Terve pere on palju hoolt ja aega panustanud ning osavalt ära kasutanud kogu looduse poolt pakutava - üsna maja lähedalt võib leida mäe seest isegi koopa!

Teise koha punktid sai Eve talu Võõpsu külas (perekond Kolpakov) ja kolmanda koha Mäe talu (perekond Mäesaar) Laossina külas.

II kategoorias (seto kodud) osutus võitjaks perekond Kikkamäele kuuluv Põllumetsa talu Sesniki külas. Maanteelt mööda sõites ei pane Põllumetsa talu tähelegi, kuna see asub kõrgemal ja maanteest veidi eemal. Talu hooned on hästi säilinud ja korras ning liigi- ja värvirohke aed meeldis komisjonile väga. Lisaks püsikutele leiab aiast palju kauneid suvelilli ja puhkekoha. Kuna talu on vana, siis leiab piisavalt varju suurte viljapuude ja -põõsaste vahel, aias oli väga põnev jalutada. Teise koha vääriliseks tunnistati Kriisa talu Litvinas ja kolmanda koha sai Kõomäe talu Jaanimäe külas.

III kategoorias võistlesid kortermajad, ühiskondlikud objektid, ettevõtted, ühistud ja külaplatsid. Siin pälvis komisjoni poolehoiu Tiigikese kortermaja Meremäe külas. Teine koht läks Värska lasteaiale ja kolmas koht Treski küünile.

 

Setomaa Vallavalitsus tunnustab konkursi parimaid Värska jaanitulel, 23.juunil kell 20.00 seinaplaadiga ja rahalise preemiaga.

Komisjon tänab kõiki kaunite kodude, asutuste ja  ühiskondlike objektide kaunina hoidjaid!
Erika Joonas, komisjoni esimees

Mägiste talu Küllätüvä külas

Põllumetsa talu Sesniki külas

Tiigikese kortermaja


19.06.19

Värska raamatukogu on avatud 01.06 – 31.08. 2019  E, T, K, R 12- 17, N 12 – 18,  L, P on suletud.

Toimetaja: KELLY KITTUS
30.04.18
Toimetaja: KELLY KITTUS