« Tagasi

Saatse muuseum tähistas 50.juubelit

25. juunil toimus Saatse muuseumi 50. sünnipäeva pidulik tähistamine, mis tõi kokku muuseumi sõpru nii lähedalt kui kaugelt. Päev algas Saatse kalmistul, kus leidis aset muuseumi asutaja Viktor Veeberi mälestusminutid, austades tema panust kohaliku kultuuri säilitamisse ja edendamisse.
 
Piduliku aktusega muuseumi õuealal jätkus juubelipäeva tähistamine, millele andis erilise meeleolu noorte solistide kontsert. Aktusel anti üle vallavalitsuse tänukirjad Saatse muuseumi teenekatele töötajatele.
 
Samal päeval esitleti ka Tea Korela poolt kokku pandud raamatut „Maja täis lugusid", mis läbi paljude autorite sule dokumenteerib muuseumi ajalugu ja selle olulist rolli kohalikus kogukonnas. Peagi pärast raamatu esitlust avati varalahkunud Arvo Kukumägile pühendatud näitus „Kuku tuba", mis tõi rahva ette Kuku fotoalbumi ja põneva esitluse tema isiklikest esemetest ning mälestustest.
 
Üheks päeva kõrghetkeks oli Renaldo Veeberi muuseumis asunud seinamaali „Kündja" animeeritud reproduktsiooni ja kunstinäituse avamine, mis andis külastajatele võimaluse taasavastada kadunud kunstiteost uues, dünaamilises vormis.
 
Päikseline Saatse muuseumi juubelipäev oli kultuurisündmus, mis kinnitas muuseumi tähtsust kohana kus minevik ja olevik kohtuvad, luues uusi lugusid ja traditsioone.