Setomaa Kultuurikeskus

31.07.20

1.08.2019 seisuga kuuluvad Setomaa Kultuurikeskuse koosseisu Lüübnitsa Külakeskus, Obinitsa Külakeskus ja Värska Kultuurimaja.

Värska aleviku südames asuv Värska Kultuurimaja sai värskelt renoveeritud 2008.a. oktoobris. Keskuse ilme muudeti kaunimaks nii seest, kui väljast. Täna on Kultuurikeskuse kahte saali võimalik kasutada kontsertide, diskode, tantsuklubide, teatrite, seminaride, kinoõhtute ja muude sündmuste korraldamiseks.

Suures rõduga saalis on kohti korraga 200 külastajale. Väiksemate sündmuste ja koosolekute jaoks sobib hubase baarinurgaga pisem saal. Ruumid on varustatud vajaliku valgus- ja helitehnika, kinolina ja projektoriga.

Kultuurikeskuse ruumides tegutsevad mitmed leelokoorid ja tantsurühmad. Korra nädalas toimub Seltskondlike paaristantsude kursus, sagedasti korraldatakse kontserte, tantsuklubisid, kinoõhtuid ja muid sündmusi.

Kultuurikeskuses tähistatakse Värska piirkonna suuremaid traditsioonilisi sündmusi: vastlapäev, maaselits, lihavõttepühad, emadepäev, jüripäev, laste laulupäev, suviste käsitöö- ja maalaat, vana jaanipäev, Leelopäev, Seto Folk, Seto Kuningriigipäev, Muinastulede öö, Seto kultuuri nädal, Anne Vabarna nimeline omakultuuriõhtu ja preemiate kätteandmine ning jõululaat ja -peod.

Lüübnitsa külakeskuses asub lavaga suur saal, kus on mõnus erinevaid koosviibimisi pidada. Lüübnitsa külakeskuses peetakse traditsioonilisi pühi, üheks tähelepanuväärseimaks on naistepäev. Lüübnitsa sibula- ja kalalaat on üks tuntumaid Setomaa sündmusi. 

Obinitsa külakeskuses asub suur saal, saun, jõusaal ja noortetuba. Traditsiooniliselt toimuvad seal piirkondlikud üritused näiteks jõulu- ja aastavahetuse peod, paasapäeva tantsupidu, kevadise ja talvise migulapäeva tähistamine ning Hilana Taarka nimelise preemia kätteandmine. 

Info Setomaa Kultuurikeskuses toimuvate sündmuste kohta leiad valla sündmuste kalendrist.

Värska Kultuurimaja ja Obinitsa külakeskuse ruumide hinnakiri

Setomaa Kultuurikeskuse Facebook

 

HUVITEGEVUS SETOMAAL 2020

 

 

Nimetus Registrikood Aadress Telefon

Setomaa Kultuurikeskus
Juhataja: Jane Vabarna

 

                       

75027413 Pikk 12, Värska alevik, Setomaa vald, Võru maakond
kultuurikeskus@setomaa.ee

529 1619

 

 

Värska Kultuurimaja

Juhataja: Jane Vabarna

-juhtimine

-projektid

Kunstiline juht: Egle Põldmets

-kultuurikalender

-ruumide broneering

-sündmuste korraldamine

 

Pikk 12, Värska alevik, Setomaa vald, Võru maakond
kultuurikeskus@setomaa.ee

 

poldmetsegle@gmail.com

529 1619

 

 

 

56319828

Lüübnitsa Külakeskus
administraator Niina Tšetshladze
  Lüübnitsa küla, Setomaa vald, Võru maakond, 64309 5665 7924

Obinitsa Külakeskus
Kultuurikorraldaja Varje Kuusik

Spordisaalid on avatud T-L kella 16.30 – 20.00. P,E puhkepäevad.


 

 

obinitsa.kulakeskus@setomaa.ee

Külakeskuse, Obinitsa küla, Võru maakond, 65301

524 8093