Setomaa Kool ja Gümnaasium tervitavad uut direktorit Pille Liblikut

Alates 1. septembrist 2024 astub Setomaa Kooli ja Setomaa Gümnaasiumi direktorina ametisse kogenud haridustöötaja Pille Liblik, kes on oma pika ja mitmekülgse karjääri jooksul panustanud hariduse arengusse nii kohalikul kui ka riiklikul tasandil.

Pille on töötanud hariduse valdkonnas aastakümneid, mille jooksul on ta täitnud erinevaid rolle, olnud sealhulgas õpetaja, õppejuht, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Võru maavalitsuses ning ametnik Haridus- ja Teadusministeeriumis. Samuti on ta töötanud Võru linnavalitsuses ja juhtinud kooli näiteringi ning osalenud mitmes olulises haridusvaldkonna projektis, sealhulgas riiklike õppekavade arenduses ja algatuse „Huvitav Kool" koordineerimisel.

Pille Liblik on tuntud oma pühendumuse ja professionaalsuse poolest. Ta on olnud seotud ka rahvusvaheliste hariduse ja oskuste tuleviku teemade aruteludega, olles aktiivne liige üleilmses hariduse ja oskuste tuleviku töörühmas ning Johannes Käisi Seltsis. Tema laiahaardeline kogemus ja teadmised annavad talle kindla aluse juhtida Setomaa Kooli ja Gümnaasiumi ühise juhtimise mudeli raames, mis on uudne lähenemine Eestis, kuid juba laiemalt levimas.

Setomaa Koolil ja Gümnaasiumil on nüüdsest ühine juhtkond, mille eesmärgiks on õppearenduse tõhustamine ja igapäevase sideme hoidmine kogukonnaga. Igas õppekohas tegutseb õppejuht, kes vastutab kohaliku kogukonna vajaduste ja kooli igapäevaelu koordineerimise eest.

Oma uue ametikoha kohta on Pille öelnud, et kuigi haridus on konservatiivne valdkond, pakub see oma uuendusmeelsuses kõige enam võimalusi, väljakutseid ja vastutust. Tema rikkalik kogemus sotsiaal-, kultuuri- ja tervishoiu valdkondades on samuti tema tugevuseks, tuues kooliellu uusi perspektiive ja ideid.

Setomaa Kooli ja Gümnaasiumi kogukond ootab põnevusega, milliseid muutusi ja edasiminekuid toob kaasa uus õppeaasta, ning tervitab soojalt uut koolide juhtkonda.