In memoriam, Vello Saar

IN MEMORIAM

Esmaspäeval, 17. juunil 2024, lahkus meie seast armastatud kogukonna eestvedaja ja ettevõtja Vello Saar. Setomaa vallavalitsuse ja volikogu nimel avaldame sügavat kaastunnet tema perele ja lähedastele.

Vello Saar sündis 16. aprillil 1958 ning pühendas kogu oma elu Setomaa piirkonna arendamisele. Ta oli aktiivne ja inspireeriv juht, kelle tegevus ulatus paljudesse valdkondadesse. Alates 1983. aastast töötas ta Värska sanatooriumis ning 1993. aastast sai temast AS Värska Sanatoorium juhatuse esimees ja üks omanikest. Lisaks oli ta AS Värska Veekeskus ja OÜ Värska Vara juhatuse liige.

Tema panus kogukonna ja ettevõtluse arengusse oli märkimisväärne. Ta oli Eesti Rehabilitatsiooniasutuste Liidu juhatuse liige, Eesti Terviseturismi Ühenduse juhatuse liige, SA Lõuna-Eesti Turismi nõukogu liige, Räpina Inkubatsioonikeskuse nõukogu liige ning Seto Kongressi Vanemate Kogu liige. Värska vallavolikogu esimehena tegi ta palju, et parandada kohalike inimeste elukvaliteeti ja edendada piirkonda tervikuna.

Vello Saar pälvis oma töö ja pühendumise eest mitmeid tunnustusi. 2012. aastal autasustati teda Põlvamaa Vapimärgiga ja 2016. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Pärast Setomaa valla liitumist Võru maakonnaga sai ta 2020. aastal Võru maakonna aasta ettevõtja tiitli ja 2022. aastal omistati talle Võrumaa vapimärk.

Vello Saare lahkumine on suur kaotus kogu Setomaa kogukonnale. Ta jääb alatiseks meie mälestustesse ja tema tehtud töö vilju naudime veel pikki aastaid. Meie mõtted ja kaastunne on tema pere ja lähedaste juures.

Setomaa vallavalitsus ja volikogu